LECZENIE - Łokieć golfisty
LECZENIE ŁOKCIA GOLFISTY FALĄ UDERZENIOWĄ
Łokieć golfisty to potoczna nazwa dla zapalenia nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, które objawia się, m.in. brakiem siły w nadgarstku i bólem podczas jego zginania. Kontuzja także daje o sobie znać podczas wykonywania zwykłych czynności, naciskania klamki, sprzątania, zmywania naczyń, czy nawet podawania ręki na powitanie. Sprawdź, kto jest narażony na to kłopotliwe schorzenie, co jest jego przyczyną oraz dlaczego terapia falą uderzeniową pozwala szybciej i skuteczniej wyleczyć łokieć golfisty niż tradycyjne metody.
SPRAWDŹ, CZY NALEŻYSZ DO GRUPY RYZYKA
Schorzenie często występuje u golfistów, miotaczy i tenisistów, którzy stosują podczas gry wiele uderzeń z rotacją top spin, wykonując forehand. Problem może pojawić się także jako konsekwencja przeciążenia mięśni i ścięgien przedramienia, do którego doszło podczas intensywnej pracy lub długiego pisania na klawiaturze. Podsumowując można stwierdzić, że łokieć golfisty dotyczy przede wszystkim trzech grup:
CO TO JEST ŁOKIEĆ GOLFISTY
Łokieć golfisty to schorzenie, które powstaje jako konsekwencja często powtarzanych ruchów nadgarstka. Podobnie jak w przypadku zapalenia nadkłykcia bocznego (łokieć tenisisty), nadmierne i nienaturalne napięcia nadgarstka powodują podrażnienie zakończeń nerwowych w okostnej. A więc zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego, to nic innego jak proces degeneracyjny w obszarze zakończeń kostnych przyczepów kostnych ścięgien.
Do najczęściej występujących objawów związanych z zapalenia nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej (łokciem golfisty) należą:
PAKIET PRAKTYCZNYCH WSKAZÓWEK
Co można zrobić w sytuacji, gdy boli nas nadgarstek, a opisane powyżej symptomy pozwalają nam uznać, że cierpimy na łokieć golfisty? Jest sporo możliwości, które często przynoszą pożądane efekty. Należą do nich przede wszystkim:
Jeśli ból utrzymuje się dłużej, koniecznie należy skontaktować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który przeprowadzi diagnostykę i ustali konkretny program leczenia i rehabilitacji.
3 PODSTAWOWE METODY
Kluczem jest jak zawsze precyzyjne rozpoznanie, które umożliwia szybkie i skuteczne leczenie łokcia golfisty. W przypadku podejrzenia zapalenia nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej wykonuje się:
KONIECZNY JEST ODPOCZYNEK
Na wstępie należy podkreślić, że ważnym elementem w procesie leczenia zapalenia nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej jest odpoczynek i przerwa w cyklu treningowym. Łokieć golfisty może zagoić się szybko, nawet w ciągu dwóch tygodni, jednak możliwe jest także dłuższe utrzymywanie się jego objawów. Gdy objawy ustaną, istotna jest pełna rehabilitacja oraz wzmocnienie łokcia, a także postępowanie zgodnie z wytycznymi, które pomogą uniknąć wystąpienia tego urazu w przyszłości.
EDUKACJA I ELIMINOWANIE ZŁYCH NAWYKÓW
Istotnym elementem profilaktyki jest udoskonalenie techniki - zwłaszcza w przypadku miotaczy oraz golfistów. W przypadku braku pewności należy zasięgnąć oczywiście porady dobrego trenera.
LECZENIE I REHABILITACJA
Do najczęściej wykorzystywanych metod leczenia oraz rehabilitacji należą:
UWAGA ŁOKIEĆ GOLFISTY LECZENIE STERYDAMI
NAJLEPSZE EFEKTY ZAPEWNIA TERAPIA ŁĄCZONA
Leczenie łokcia golfisty falą uderzeniową w wielu przypadkach zapewnia szybką redukcję bólu oraz przywrócenie pełnej sprawności ruchowej. Zarówno badania, jak i nasza praktyka dowodzi, że najlepsze efekty leczenia osiąga się dzięki połączeniu fali uderzeniowej z konwencjonalnymi metodami rehabilitacji, takimi jak masaż leczniczy czy kinesiotaping. O skuteczności całego programu decyduje także poddanie zabiegom zginaczy oraz mięśni przedramienia.
LECZENIE FALĄ UDERZENIOWĄ KONTAKT
Skontaktuj się z nami już dziś
Umów się na wizytę
Zapomnij o bólu raz na zawsze
Odzyskaj sprawność fizyczną i zdrowie
NASZA WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI, DOŚWIADCZENIE SĄ DO TWOJEJ DYSPOZYCJI